Atrakcje

ATRAKCJE

 

PODCHODY I OBSERWACJA ZWIERZĄT W NOCY Z TERMOWIZJĄ
KOSZT 500 zł

Organizujemy podchody dla grupy dzieci w godzinach wieczorno – nocnych z użyciem – Lornetki termowizyjnej .
       Atrakcją obserwacji przez urządzenie w którym widać wszystkie obiekty w podczerwieni jak w dzień !!!! można świetnie się bawić oraz  obserwować  zwierzęta.
Lornetka termowizyjna jest super urządzeniem służącym do zabaw jak i obserwacji zachowań zwierząt czyli celów naukowych.
       Zachęcamy do skorzystania z takiej atrakcji.

 


Codzienna zabawa przy muzyce na żywo

W sezonie letnim zapraszamy na codzienną zabawę przy zespole muzycznym.

 

Plaża

Piękna piaszczysta i szeroka plaża – długi brzeg (daleko płytko)

 

Lasy

Ośrodek wypoczynkowy otoczony jest dokoła lasami obfitującymi w ciekawą roślinność, bogactwo grzybów oraz owoców leśnych

 

Raj dla wędkarzy

Czysta woda, bogactwo ryb, raj dla lubiących powędkować.

 

Wesołe miasteczko

Gry video, flippery, cymbergaj, karuzela, wypożyczalnia rowerów czterokołowych, strzelnica i wiele innych

 

Wypożyczalnia sprzętu wodnego

Rowery wodne, łódki, kajaki

 

Wakeboard

Wyciąg w Skorzęcinie to elektryczny wyciąg wakeboardowy którgo długość wynosi 400  m i jest on wyposażony w kickera i 18 metrowego slidera na których można wykonywać triki i akrobacje. Pracą wyciągu steruje operator który może dostosować go do Twoich umiejętności.

Imprezy

Często w Skorzęcinie odbywają się różnego rodzaju imprezy sportowe, np. turniej siatkówki, turniej koszykówki, zawody łodzi żaglowych – modelarskich, wystawa psów rasowych, zloty samochodowe

JAZDA KONNA

W odległości 10 km od ośrodka znajduje się stadnina koni w Maroszówce. Możliwość zorganizowania przejażdżek konnych i wycieczek bryczkami.

 

PAINTBALL 

Dla chcących spędzić czas aktywnie z dozą adrenaliny polecamy paintball w niedalekiej okolicy w Wiekowie ( 10 km).

BAZA NURKOWA NEMO GIEWARTOWO

Nurkowanie w jednym z najczystszych jezior w Polsce to coś wspaniałego!

Do nietypowych atrakcji na dnie należą m.in.:wrak samochodu Trabant, budka telefoniczna i inne (9 km).

ZAUROLANDIA

największy park dinozaurów w Polsce, jeden z największych w Europie. Park czynny przez cały rok www.zaurolandia.pl

 

 

BISKUPIN

najbardziej znany w Europie Środkowej rezerwat archeologiczny. Badania wykopaliskowe rozpoczęły się w 1934 roku. Imponujący był rozmach prowadzonych prac wykopaliskowych, w których stosowano nowoczesne metody badań. W ich wyniku odkryte zostały konstrukcje drewniane osiedla sprzed ponad 2700 lat ( zachowane w znakomitym stanie ). Przed wojną Biskupin był nazywany “Polskimi Pompejami”. www.biskupin.pl

 

MUZEUM PIERWSZYCH PIASTÓW NA LEDNICY

Na lądzie stałym eksponowane są zabytki obrazujące dzieje grodu lednickiego. Stała wy­stawa pt. “Początki chrześcijaństwa w Polsce Ostrów Lednicki” łączy oryginalną rekonstrukcję X-wiecznej lednickiej kaplicy, baptysterium z prezentacją najstarszych zabytków kultu chrześcijańskiego z naszych ziem. Aktualnym uzu­peł­nieniem tej wystawy są takie eks­po­zy­cje jak: “Skarby Jeziora Ledica”, gdzie w formie otwartej dioramy pokazany jest fragment jednego z najstarszych i najlepiej zachowanych w Polsce mostów i jego przyczółka (z lat 954-965) oraz “Obrządek pogrzebowy we wczesnośredniowiecznej Polsce”, ukazującej różnorodność form pochówków, tak pospolitych, jak i elitarnych.

 

SKANSEN MINIATUR W POBIEDZISKACH
Skansen połozony jest na trasie Poznań – Gniezno, 2 km od Pobiedzisk. Jest to jedyny tego rodzaju obiekt w Polsce, obejmujšcy 35 najważniejszych budowli z terenu Szlaku Piastowskiego i Wielkopolski. Podstawową funkcją Skansenu jest ukazanie struktury przestrzennej Szlaku Piastowskiego w jego obecnym i częściowo – historycznym kształcie oraz procesu rozwoju osadnictwa i kształtowania się państwowości polskiej. Aranżacja architektoniczna terenu wtopiona jest w zieleń z miejscami do odpoczynku i chwili zadumy nad tym, co pozostawiły Polsce pokolenia wybitnych budowniczych i ich mecenasów.

www.okis-pobiedziska.pl

 

poniższe informacje zaczerpnięte z serwisu www.skorzecin.net.pl

 

 

Ścieżka rowerowa

 

Mała pętla ok. 6,5 km.

Od bramy ośrodka w kierunku płn.
Okrąża Jezioro Białe, zbliża się do Jeziora Czarnego i wraca do ośrodka (bardzo dobrze oznakowana)

Duża pętla ok. 20 km.

Początkowo pokrywa sie z trasą małej potem skręca na płn. – zach. w kierunku drogi Sokołowo-Ostrowite Prymasowskie. Niezwykle urokliwe trasy leśne przygotowane przez Nadleśnictwo Gniezno.

 

 

Wycieczki piesze

U baramy ośrodka wczasowego w Skorzęcinie krzyżują się dwa szlaki piesze.

Zielony – początek swój ma w płd. części Jeziora Ostrowickiego poprzez Popielarze, Piłkę, wschodnią część Jeziora Białego wchodzi na teren ośrodka, dalej prowadzi do wsi, stamtąd na południe okrążając Jezioro Niedzięgiel dociera do Powidza.
Czarny – wbrew swojej nazwie okrąża przepiękne Jezioro Białe poprzez Popielarze i Piłkę wraca do ośrodka.

 

 

Trasa kajakowa

     

Można ją rozpocząć na Jeziorze Niedzięgiel jednak ze względu na niski poziom wody lepiej zacząć na Jeziorze Białym. Przepływamy z płd. na płn. i tu wpływamy do rz. Kwieciszewicy (inaczej Mała Noteć), dalej do kolejnych jezior Piłka, Skubarczewo, Słowikowo do Kwieciszewa. Tutaj stajemy przed wyborem, tutaj możemy płynąć pod prąd rzeka Panną. Zbliżamy się do Mogilna. Alternatywnym rozwiązaniem jest kontynuowanie rejsu z prądem Kwieciszewicy do Jeziora Pakoskiego a stamtąd na niezwykle urozmaicone szlaki Jeziora Gopło i rz. Noteci. Ze względu na niski stan wód niektóre odcinki trzeba pokonać przenosząc kajak.

 

Kolej wąskotorowa

Uzupełnieniem tej oferty jest podróż koleją wąskotorową na trasie Gniezno – Witkowo – Powidz – Anastazewo. Tory początkowo prowadzą wzdłuż szosy asfaltowej, jednak w Powidzu zjeżdżaja na plaże Jeziora Powidzkiego przez Przybrodzin szlak wiedzie do Anastazewa. Zainteresowani mogą dojechać do Ślesina przez tereny, na których znajdują się odkrywkowe kopalnie węgla brunatnego.
W połączeniu z dalszym odcinkiem trasa jest najdłuższa z kolei dojazdowych w Polsce ponieważ ciągnie się aż do Kutna.

Pierwsze wyprawy na tereny dzisiejszego ośrodka dotyczyły głównie Orlej Góry, która ówczesnie była jeszcze największym skupiskiem Orła Bielika w Wielkopolsce. W czasie międzywojennym bardzo liczmie urządzali tutaj biwaki rajdy i zloty gnieźnieńscy harcerze wypatrując pierwotnych lokatorów.

W okresie powojennym powstaja pierwsze ośrodki zakładowe. W latach pięćdziesiątych lokalizują zaplecze wypoczynkowe Zakłady Mięsne z Gniezna. Największy rozwój bazy trwałej nastepuje w latach siedemdziesiątych, kiedy powstała droga asfaltowa i pozostała infrastruktura. Stworzenie tak dużej bazy wiązało się oczywiście ze zmianami zarówno w szacie roślinnej jak i zwierzęcej.
Skorzęcin to aktualnie jedno z najwiekszych letnisk na terenie naszego kraju. W odległości 2 km od wsi o tej samej nazwie między Jeziorem Niedzięgiel (640 ha) a Jeziorem Białym. Hotele, domki letniskowe i pola namiotowe mieszczą oficjalnie około 6 tyś. turystów. Wyjatkowo czyste jezioro, obszerna plaża, wielkie kąpielisko, liczne rozrywki i pełna gama usług powoduja niezwykle liczny napływ turystów szczególnie w dni weekendowe.

Jednak położenie Skorzęcina w niezwykle atrakcyjnym historycznie i krajoznawczo terenie daje możliwości organizowania jednodniowych wypadów krajoznawczych w okresie wiosennym i jesiennym.

 

Gniezno – katedra, muzeum początków państwa polskiego

Biskupin – osada warowna typu bagiennego z epoki żelaza, skansen ziemii pałuckiej

Wenecja – ruiny zamku, muzeum kolei wąskotorowej dla wyjątkowo zainteresowanych polecany przejazd do …

…Żnina – muzeum ziemii pałuckiej, elektryczno-secesyjny rynek, i dalej do Lubostronia – klasycystyczny zespół pałacowy Skóżewskich (gościł tu A. Mickiewicz)

 

         
Lednica – Pallatium książęce wraz z kaplicą, ekspozycja archeologiczna (prawdopodobnie tutaj gościł cesarz Otton III)

Dziekanowice – skansen wsi Wielkopolskiej

Pobiedziska – skansen miniatur

Uzarzewo – muzeum leśnictwa

Swarzędz – skansen pszczelarstwa

 

Września – muzeum i pomnik dzieci wrzesińskich strajkujących w 1901 roku

Śmiełów – pałac klasycystyczny Gorzeńskich, muzeum Adama Mickiewicza

Pyzdry – muzeum regionalne, ciekawa architektura

Ciążęń – pałac biskupi, najwieksze zbiory masoników

Ląd – opactwo pocysterskie, aktualnie seminarium duchowne salezjanów

Słupca – muzeum regionalne, zabytkowy kościółek św. Leonarda oraz kościół gotycki św. Wawrzyńca pomiędzy Słupcą a Strzałkowem słup graniczny z czasów zaborów

 

Powidz – największe jezioro w Wielkopolsce (1200 ha)

Kleczew – siedziba dyrekcji kopalni odkrywkowych węgla brunatnego

Kazimierz Biskupi – kościół romańsko – gotycki, pobernardyński zespół klasztorny, seminarium misjonarzy Świętej Rodziny, muzeum zbiorów etnograficznych (tamże)

Gosławice – zamek muzeum okręgowe, kościł św. Anety o gotyckim sklepieniu palowym wspartym na jednym filarze

Licheń – sanktuarium maryjne i budowa największej w Polsce świątyni

Konin – tzw. słup milowy wskazujący 1/2 drogi między Kaliszem a Kruszwicą. Dawna stolica województwa

Golina – XVIII – wieczny kościół z ołtarzem z XVII wieku

 

Czerniejewo – klasycystyczny zespół pałacowy Lipskich, stadnina koni

Kórnik – pałac Działyńskich, Arboretum

Rogalin – założenie parkowo – pałacowe oraz zabytkowe dęby

Puszczykowo – muzeum Arkadego Fiedlera

Giecz – grodzisko słowiańskie z muzeum archeologicznym